Foto Galeri

Bale Bale Dansı

Bale Hareketleri Bale Dans

Çocuklar için Bale Bale

Seo

Seo Fiyatları

Balenin temel hareketleri nelerdir?

Balenin en temel hareketleri plie ile başlar, dizi kırma hareketleridir de mi plie ve grand plie olarak ikiye ayrılır.

    Temel Bale Hareketleri
  • Battement tendu:  Ayağın altı yere sürülerek en son point durumuna getirilir. Kalça tam açık vaziyette, diz tam yanda olacak şekilde durmayı amaçlar. Pozisyona başladığı gibi geri dönülür öne veya arkaya olarak tekrarlanır.
  • Battement jete: Battement tendu gibi hareket ayağının altını yere sürerek yapılır. En son harekette ise; parmak ucunu yerden kurtararak yukarıya doğru kaldırırız ve aynı şekilde geldiğimiz yoldan geri pozisyona kapatırız.
  • Rond de jamber: Ufak bir hazırlıkla başlarız, önce ayağı birinci pozisyona alırız ordan öne gereriz sonra yarım daire çizerek tam arkaya kadar götürürüz ve hareketi devam ettiririz.
  • Frape:  Yine ufak bir hazırlıkla başlarız ayağı atak bir şekilde öne doğru gerip tekrar yerine çekeriz,  Bu şekilde hareket yana, arkaya ve öne olmak şekilde 3 pozisyonda yapılabilir.
  • Fondüs: Fondüs’de tek ayağı yukarı doğru koyarak çekeriz destek bacak plie’dedir ve iki dizi aynı anda gereriz çalıştırdığımız diz bölgesi öne yana doğru veya arkaya doğru gererek hareket tekrarlanır.
  • Devellopes:  Parmak ucunu gererek dizi yukarı doğru retireye çekeriz ve bacağı ön tarafa yan tarafa veya arkaya uzatarak açarız. Balenin temel hareketleri bunlardır, bunları aynı zamanda her gün egzersiz olarak da tekrarlarız, barda ve ortada olmak üzere
 

SSS

Bale Yaparken Nasıl Kıyafet Giyilir
Bale esnasında vücudumuzun rahat hareket etmesi için....

Baleye Kaç Yaşında Başlamak Gerekir
Baleye yaşı 4 – 11 yaşları arasında başlamak gerekir.

Balenin temel hareketleri nelerdir?
Balenin en temel hareketleri plie ile başlar, dizi kırma...