Duyurular

Afem Dans Kursu Bakırköy Duyuruları Etkinlikleri
28.11.2012 Cuma Saat 19:30’da Tutkunun, utancın, ısrarın, nezaketin, dansı; birlikte yürüyebilmenin hazzını Arjantin Tango ile yaşamak isteyenlere tanıtım derslerimiz olacaktır..

Afem Dans Kursu Etkinlikleri
AFEM Kültür Sanat Merkezi’nde yer alan bale etkinliklerinin listesi ....

Baleye kaç yaşında başlanır?

Çocuklar İçin BaleSağlık, esneklik ve düzenli bir yaşam için yapılacak en uygun danslardan olan baleye günümüzde en çok çocuklar ilgi göstermektedir. Olması gereken de erken yaşlarda bu dans türüne başlamaktır.

Çünkü fiziki yapı ve zihinsel farkındalığın en uygun olduğu zamanları içeren çocukluk döneminde hem figürler kolay algılanacak hem de hareketlerin gerçekleştirilmesi daha rahat olacaktır.

Baleye başlama yaşı 4 ile 11 arasındadır. Kız ve erkek öğrencilere göre değişmez. Kurslarda 3,5-5 ile 5- 6,5 yaş aralarında hazırlık dersleri verilebilir. Vücut gelişimini tamamlamadan baleye başlamak önemlidir.

Nerede ve Nasıl Yapılır?

Çeşitli dans kurslarında, okullarında ve merkezlerde öğrenilebilecek olan balenin anatomi ve pedagoji bilgisi olan eğitmenlerce öğretilmesi önemlidir. Gelişim çağı içinde olan kız ve erkek çocukların fiziksel, ruhsal ve metabolik gelişmelerini yakından ilgilendiren dans için en uygun ortam ve koşulları sağlamak gerekir.

Eğer çocuğunuzun dansa ilgisini keşfederseniz herhangi bir kursa gidip bilgi alabilir ve özellikle çocuklar için en iyi öğrenilebilecek dans türlerinden olan baleyi deneyebilirsiniz. Çocuğunuzun fiziksel yapısına göre öncelikle hazırlık dersleri uygulanabilir. Derslerde:

Balenin Faydaları
 • Stretching (Esnetme)
 • Temel Klasik Bale
 • Solfej-Ritm
 • Doğaçlama (Oyunlar)
 • Repertuar Çalışmaları (Yılsonu Göstesi Sahne Çalışmaları) eğitimleri verilebilir.

Faydaları Nelerdir?

Dans kurslarında uzman eğitmenler eşliğinde öğrenilmesi gereken balenin büyüme çağındaki çocuklara pek çok faydası vardır. Kas ve omurilik yapısının oluştuğu bu dönemde bilinçsiz yapılan her eğitimden kaçınmalı ve öncelikli hedefiniz çocuğunuzun sağlığını korumak olmalıdır.

Dans kurslarında alınan bale eğitiminin faydaları:

 • Çocuğunuzun vücudunu tanımasını sağlar.
 • Kas ve eklem yapılarının doğru şekilde gelişmesini sağlar.
 • Doğru bir duruş ve estetik bir görünüm verir.
 • Esneklik ve hareket kabiliyeti kazandırır.
 • Çocuğunuzun müzik kulağının oluşmasına katkıda bulunur.
 • Özgüven ve kişilik duygusunu geliştirir.
 • Çevreye uyum sağlama ve sosyalleşme konusunda faydalıdır.
 • Anlama zorluğunun üstesinden gelmede etkilidir.
 • Eğlenme ve hobi kazanmada birebirdir.

Ne Kadar Ücret Ödenir?

Genellikle hafta içi okulların olması sebebiyle hafta sonu yapılan derslerin ücretleri değişmektedir. Sağlıklı bir bilgi almak için sitemizdeki ücretler menüsünü ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Neden Biz?

Bale gibi ciddi ve sistemli bir çalışma programı gerektiren dansları öğrenmek için köklü ve alanında bilindik kurslara gitmek gerekir. AFEM olarak  24 yıldır sizlere hizmet veren kurumumuz eğitimli ve sevgi dolu eğitmenleri, konforlu ve geniş salonları ile çocuğunuzun baleyi sevmesine katkıda bulunuyor. Bizimle irtibata geçip derslerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

SSS

Bale Yaparken Nasıl Kıyafet Giyilir
Bale esnasında vücudumuzun rahat hareket etmesi için....

Baleye Kaç Yaşında Başlamak Gerekir
Baleye yaşı 4 – 11 yaşları arasında başlamak gerekir.

Balenin temel hareketleri nelerdir?
Balenin en temel hareketleri plie ile başlar, dizi kırma...

Foto Galeri

Bale

Bale Dansı

Bale Hareketleri

Bale Dans

Çocuklar için Bale Bale