Foto Galeri

Bale Bale Dansı

Bale Hareketleri Bale Dans

Çocuklar için Bale Bale

Seo

Seo Fiyatları

Konservatuara Hazırlık

Nereye Başvurulur?

Konservatuar HazırlıkDans ile yakından ilgilenen ve bunu meslek olarak yapmak isteyen pek çok genç insanın merak ettiği konulardan biri nasıl ve nerede eğitim alacağıdır. Küçük yaşlarda başlanan bale eğitiminin de kurslar ve dans okullarında alınması mümkün olur.

Konservatuarlar ve sanat liseleri eğitim için başvurulması gereken yerlerdir. 4-11 yaşları bale eğitimine başlamak için idealdir. Burada velilere düşen görev çocuklarının ilgilerini ve yeteneklerini keşfetmeleri; sonrasında da onları yönlendirmeleridir.

Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Küçük yaşta fark edilen bir yetenek ya da hobi kazanılması amacı ile yönlendirilen çocukların 1. Sınıftan ya da daha küçük yaşlardan itibaren özel dans okullarında ya da konservatuarlarda eğitimleri verilir. Bu eğitimler 3 yıl orta öğretim, 3 yıl lise ve 4 yıl üniversiteyi kapsar.

Orta öğretimde; Klasik bale, tarihi danslar, solfej ve kulak eğitimi, Türkçe, Matematik, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Coğrafya gibi dersler verilir.

Lise döneminde; Klasik bale, repertuar, çağdaş dans, dans yazısı, bale tarihi, piyano, psikoloji ve sosyoloji dersleri verilmektedir.

Konservatuara Nasıl HazırlanılırLisans süresince; Klasik bale, modern halk dansları ve sanat tarihi, repertuar uygulama, makyaj, eğitim psikolojisi, mitoloji, estetik, sahne sanatları tarihi, müzik tarihi, müzik gibi dersler verilir.

Siz de çocuğunuzun balede ilerlemesi ve dans tutkusunu mesleği haline getirmesini istiyorsanız onu yönlendirmeli ve bu alanda desteklemelisiniz. Dans kursları ve okullar bu eğitimin alınması ve konservatuar sınavlarına hazırlanılması için en doğru adres.

 

SSS

Bale Yaparken Nasıl Kıyafet Giyilir
Bale esnasında vücudumuzun rahat hareket etmesi için....

Baleye Kaç Yaşında Başlamak Gerekir
Baleye yaşı 4 – 11 yaşları arasında başlamak gerekir.

Balenin temel hareketleri nelerdir?
Balenin en temel hareketleri plie ile başlar, dizi kırma...