Foto Galeri

Bale Bale Dansı

Bale Hareketleri Bale Dans

Çocuklar için Bale Bale

Seo

Seo Fiyatları

Yetişkinler Bale Yapabilir Mi?

Yetişkinlerde BaleAslında bale küçük yaşta başlanması ve sürdürülmesi gereken bir danstır. Genellikle kariyer hedefli bir çalışma sistemi olarak düşünülen bale yetişkinler tarafından da hobi olarak yapılabilir.

Kişinin kas ve kemik yapısı için en faydalı danslardan olan baleyi uzmanlar sağlıklı gelişime katkıda bulunmak için 4-11 yaşlarındaki çocuklara önermektedir. Omuriliğin şekillenmesi sürecinde esneme ve germe hareketleri, ayak ve bel figürleri ile fiziksel yapıya katkıda bulunmaktadır. Yetişkinler de çocukları ile birlikte başladıkları kurslarda temel hareketlerin uygulanmasında zorlanmayacaklardır. 30 yaş üstüne önerilmeyen bale için çeşitli dans merkezlerinden bilgi alınabilir.

Nerede ve Nasıl Yapılır?

Zerafetin ve asaletin sembolü olan bale dans okullarında ve kurslarında öğrenilebilir. Değişik ve zor hareketler içermesi nedeniyle eğitmen eşliğinde yapılması gerekir. Size en yakın ve uygun ücretli kurslara giderek bu dansı öğrenebilir; ayrıca farklı disiplinleri de deneyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bale genellikle geniş aynalı salonlarda yapılır ve rahat kıyafetler ile özel bir ayakkabı olan point gereklidir. Tayt ve geniş atletler giymek de dansçıya rahatlık sağlayacaktır.

Faydaları Nelerdir?

Çocuklar üzerinde etkisinin daha bariz izlenebildiği bale yetişkinler için de yararlı bir dans türüdür.

Yetişkinlere Bale Kursu
  • Esneklik ve gevşeme sağlar.
  • Kemikleri güçlendirir.
  • Hareket kabiliyetini geliştirir.
  • Dik bir duruş kazandırır.
  • Bel ağrılarını önler.

Ne Kadar Ücret Ödenir?

Bütçenizi sarsmayacak rakamlar ile siz de hem bir hobi kazanabilir hem de dansın büyüleyici atmosferine kendinizi bırakabilirsiniz.

 

SSS

Bale Yaparken Nasıl Kıyafet Giyilir
Bale esnasında vücudumuzun rahat hareket etmesi için....

Baleye Kaç Yaşında Başlamak Gerekir
Baleye yaşı 4 – 11 yaşları arasında başlamak gerekir.

Balenin temel hareketleri nelerdir?
Balenin en temel hareketleri plie ile başlar, dizi kırma...